Veikla

Uždaroji akcinė bendrovė „Vilniaus prekyba“ – valdymo (holdingo) bendrovė, per kitas dukterines įmones valdanti mažmeninės prekybos ir vaistinių tinklus bei nekilnojamojo turto projektų vystymo ir nuomos paslaugų įmones Baltijos šalyse, Švedijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje.

Pagrindinė bendrovės veikla – dukterinių įmonių akcijų valdymas, siekiant patikimai prižiūrėti turimą turtą ir užtikrinti stabilų jo vertės augimą. Bendrovė yra ir konsultacinis ekspertinis grupės įmonių centras, kaupiantis, apibendrinantis ir grupės įmonėms skleidžiantis geriausią praktiką, patirtį ir žinias verslo, finansų valdymo, mokesčių, teisės, komercijos ir ekonomikos srityse. Bendrovė yra atsakinga už grupės įmonių veiklos analizę ir kontrolę, šių įmonių veiklos gairių ir strateginių veiklos krypčių nustatymą, veiklos koordinavimą bei grupės įmonių reprezentavimą.

 

Bendrovės valdomų įmonių veikla

MAXIMA GRUPĖ, UAB veikla – mažmeninė prekyba maisto ir plataus vartojimo prekėmis bei paslaugomis. Tiesiogiai mažmeninę prekybą vykdo dukterinės MAXIMA GRUPĖ, UAB bendrovės: Lietuvoje – MAXIMA LT, UAB ir netiesiogiai valdoma UAB „Barbora“, o užsienio šalyse – MAXIMA Latvija SIA (Latvijoje), MAXIMA Eesti OÜ (Estijoje), MAXIMA BULGARIA EOOD (Bulgarijoje) ir EMPERIA HOLDING, S.A. (Lenkijoje). MAXIMA GRUPĖ, UAB taip pat priklauso dukterinė bendrovė FRANMAX, UAB, kurios pagrindinė veikla yra franšizės teikimas ir agentavimo paslaugos MAXIMA GRUPĖS, UAB įmonėms.

Pagrindinė EUROAPOTHECA, UAB veikla – mažmeninė ir didmeninė prekyba vaistais. Vaistinių tinklus valdo dukterinės EUROAPOTHECA, UAB bendrovės: Lietuvoje – UAB EUROVAISTINĖ, o užsienio šalyse – EUROAPTIEKA, SIA (Latvijoje), OÜ EUROAPTEEK (Estijoje), EURO-APTEKA Sp. z o.o. (Lenkijoje). Didmeninę prekybą vaistais ir kitomis vaistinių prekėmis Lietuvoje vykdo EVD, UAB, Latvijoje – EUROAPTIEKA FARMACIJA, SIA, Estijoje – Baltfarma, OÜ. EUROAPOTHECA, UAB Švedijoje taip pat valdo Apoteksgruppen i Sverige Holding AB, teikiančią frančizės ir valdymo paslaugas 189-ioms „Apoteksgruppen“ pavadinimu veikiančioms vaistinėms.

UAB „ERMI group“ valdo statybinių ir apdailos medžiagų bei namų apyvokos prekių tinklą „Ermitažas“ visoje Lietuvoje. Šiuo metu UAB „Ermitažas“ valdomi prekybos centrai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Jonavoje, Ukmergėje ir Mažeikiuose. „Ermitažas” 2018 m. susijungė su analogišku ir didžiausiu prekybos tinklu Estijoje „Bauhof”, kartu tapdami pagal apyvartą trečiu didžiausiu „pasidaryk pats” sektoriaus parduotuvių tinklu Baltijos šalyse.

AKROPOLIS GROUP, UAB valdo nekilnojamojo turto projektų vystymo ir nuomos paslaugų įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje. 2017 m. pabaigoje įmonių grupėje buvo pradėti paruošiamieji daugiafunkcinio prekybos centro „Akropole“ statybų darbai Latvijoje, Rygoje. Šiai įmonių grupei taip pat priklauso „Apollo“ boulingų veiklą vykdanti įmonė.